WFF-Logo

 THE RESULTS

JUNIORS FITNESS

1

Ivan Krzanovic Serbia

2

Deividas Mickevicius Lithuania

3

Alexander Zuda Austria

4

Michael Sgroi Italy

5

Jacob Steinkusz Germany

 

JUNIORS PERFORMANCE

1

Nebojsa Mileusnic Serbia

2

Stefan Benesch Austria

3

Sasa Mikic Serbia

4

Erik Jurco Slovakia

5

Mike Sommerfeld Germany

6

Stephen Bell UK

 

JUNIORS ATHLETIC

1

Alexadros Kalaitzis Greece

2

Samo Sildenfeld Slovenia

 

JUNIORS SUPERBODY
1 Calum Von Moger Australia

WOMEN JUNIORS
1 Dominika Utassy Hungary

WOMEN FITNESS
1 Szilvia Czine Hungary
2 Tatiana Naddennaia Russia
3 Peggy Walter Germany
4 Silva Stojanovic Serbia
5 Timea Gutraiova Hanusic Slovakia
6 Lada Jelinkova Slovakia

 

WOMEN PERFORMANCE
1 Zivile Jankauskiene Lithuania
2 Giedre Stasaitiene Lithuania
3 Janelle McLean Australia
4 Mojca Petaros Slovenia
5 Borbala Szokol Hungary
6 Corinna Walther Germany
  Not in the final  
  Alexandra Schatz Swiss

 

WOMEN ATHLETIC
1 Jovana Sekulic Serbia
2 Edita Jovaisiene Lithuania
3 Anita Gerinja Latvia
4 Anita Kenyon UK
5 Iris Kraft Germany

WOMEN SUPERBODY
1 Lesley Rothera New Zealand
2 Martine Leys Belgium
3 Jasmina Winkler-Sabic Bosnia

WOMEN EXTREME-BODY
1 Karen Felix France
2 Lada Plihalova Czech
3 Giada Franchi Italy
4 Ilona Zarubica Serbia

 

MEN FITNESS TO 35
1 Konstantinos Stamatis Greece
2 Janez Resman Slovenia
3 Riccardo Nemolato Germany
4 Undisclosed Austria
5 Tomaz Kok Slovenia
6 Polichronis Dimas Greece
  Not in the final  
  Janos Geri Hungary
  Giuseppe Mario La Rizza Germany
  Dustin Port Germany
  Tamas Herman Hungary
  Niki Redzepagic Austria
MEN FITNESS OVER 35
1 Patrick Heisel Germany
2 Gerrit Nijs Belgium
3 Stefan König Germany
4 Albert Haidinger Austria
5 Tanel Idil Turkey
6 Giorgio Cascone Italy
  Not in the final  
  Walter Baumgartner Austria
  Alexander Werba Austria

 

OVERALL-WINNER  MEN-FITNESS

Konstantinos Stamatis

 

 

MEN PERFORMANCE TO 35
1 Robert Borgonha Australia
2 Andreas Wilhelm Germany
3 Ioannis Giantzoglou Greece
4 Theodoros Koronidis Greece
5 Ioannou Panagiotis Greece
6 Mario Klintworth Germany
  Not in the final  
  Jeff Sibagatov Ukraine
  Markus Walter Germany
  Carlo Fuzio Germany
  Markus Hebeler Germany
  Bruno Rossini Veras Italy
  Hans Boons Belgium
  Peter Bukovnik Slovenia
  Mihaly Kovacs Hungary
  Manuel Jost Swiss
MEN PERFORMANCE OVER 35
1 Andrea Romboni Italy
2 Vladas Jovaisa Lithuania
3 Roman Arthaber Austria
4 Andreas Trienbacher Germany
5 Stewart Marsh UK
6 Peter Medved Slovakia
  Not in the final  
  Giorgos Tzilopoulos Greece
  Spyros Palikaras Greece
  Peter Brees Belgium
  Blair Loveday Australia
  Pierangelo Colombo Italy
  Rene Schafroth Swiss

 

 

OVERALL-WINNER  MEN-PERFORMANCE

Andrea Romboni

 

 

MEN ATHLETIC TO 35
1 Tadej Strakl Slovenia
2 Pavlos Miliadis Greece
3 Petr Rosner Czech
4 Thomas Sprenger Austria
5 Dragan Jovanovic Serbia
6 Christophe Garrigues France
  Not in the final  
  Levente Nagy Hungary
  Massimo Mariotti Italy
  Juri Fege Germany
  Nerijus Zabulis Lithuania
  Karim Souibki Austria
  Nikolaos Topolingas Greece
  Alessandro Balsamo Italy
  Francesco Ceruso Italy
  Horst Smidt Austria
  Sebastian Paulick Germany
MEN ATHLETIC OVER 35
1 Ivan Bucher Swiss
2 Miroslav Reznicek Czech
3 Pascal Deroo France
4 Wayne Wilson Australia
5 Jens Voss Germany
6 Robert Medugorac Croatia

 

 

OVERALL-WINNER  MEN-ATHLETIC

Ivan Bucher

 

 

MEN SUPERBODY TO 35
1 Thomas Buser Swiss
2 Martin Benedikt Austria
3 Thorsten Nikolay Germany
4 Michael Eberhart Austria
5 Wesley Newell Australia
6 Oskars Sarkans Australia
  Not in the final  
  Marco Scarpinato Italy
  Mathew Jones Australia
MEN SUPERBODY OVER 35
1 Stephane Pelloquin France
2 Michal Pucek Slovakia
3 Marko Petrovic Serbia
4 Zoltan Vasarhelyi Hungary
5 Simone Anichini Italy
6 Nicola Saetta Italy
  Not in the final  
  Mario van Kerrebroeck Belgium

 

 

OVERALL-WINNER  MEN-SUPERBODY

Stephane Pelloquin

 

 

MEN EXTREME-BODY TO 35
1 Davide Pioggia Italy
2 Klaus Drescher Austria

 

MEN EXTREME-BODY OVER 35
1 Thomas Burianek Austria
2 Robert Smutny Czech
3 Jurans Normunds Latvia
4 Armin Gangl Austria
5 Marco Parisi Italy

 

OVERALL-WINNER  MEN-EXTREME-BODY

Davide Pioggia

 

 

MEN OVER 50
1 David Mills Australia
2 David Steca UK
3 Harald Rupp Germany
4 Petar Celik Serbia
5 Johann Kuntner Austria
6 Francois Vennesoen Belgium
  Not in the final  
  Werner Heisch Germany
  Giancarlo Biagioni Italy
  Raphael Barlevi Israel

 

 

PAIRS
1
 
Karen Felix /
Stephane Pelloquin
France
 
2
 
Edita Jovaisiene /
Vladas Jovaisa
Lithuania
 
3
 
Borbala Szokol /
Zoltan Vasarhelyi
Hungary
 
4 Corinna Walther /
Andreas Trienbacher
Germany
 
5
 
Silva Stojanovic /
Dragan Jovanovic
Serbia
 
6 Ramona Reif /
Ivan Bucher
Swiss
 
  Not in the final  

 
Peggy &
Markus Walter
Germany
 
  Lada Jelinkova /
Petr Rosner
Czech
 
  Dominika Utassy /
Levente Nagy
Hungary